بلاگ

✔️5 راهکار اساسی تمیز کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبل و فرش

قیافه‌ی مادر در آن لحظه که روی فرش جوهر می‌ریزد واقعا دیدنی است! فقط به این فکر می‌کند که محال است این لکه جوهر پاک شود. اما با روش‌های شگفت انگیزی که در این مقاله از تمیزشور ذکر می‌کنیم، پاک کردن جوهر از روی فرش و مبل براحتی پاک می‌شود.

روش‌های جادویی برای پاک کردن جوهر از روی فرش و مبل

فرش‌ها با ترکیب رنگ‌های مختلفی در خانه‌ها استفاده می‌شود. اگر رنگ فرشتان تیره است خیلی نگرانی ندارید، زیرا همین که جوهر را پاک کنید کافیست. جای لک آن نمایان نخواهد بود. ولی امان از آن روزی که جوهر بر روی فرش رنگ روشن بریزد.

لکه جوهر می‌تواند شامل جوهر پرینتر، جوهر خودکار، جوهر دوات و غیره باشد. فرقی نمی کند چه جوهری باشد! جوهر های ماندگار معمولا به سختی از روی فرش پاک می‌شوند.

نگرانی برای پاک کردن جوهر از فرش

جوهر پرینتر و یا جوهر خودکار چون ماندگاری بالایی دارند و در لحظه رنگ آن ها تثبیت می‌شود، پس پاک کردن آن ها هم سختر است. ممکن است جوهر خودکارتان سریز کرده باشد و بر روی فرش بریزد و یا فرزندتان با خودکار مبل را جوهری نماید. در هر حال با روش‌هایی که ذکر خواهیم کرد می توانید جوهر را بخوبی پاک کنید.

آموزش روش های پاک کردن جوهر از روی فرش
آموزش روش های پاک کردن جوهر از روی فرش

آشنایی با انواع جوهر

  • جوهر بر پایه آب
  • جوهر دائم
  • جوهر توپ

چگونه جوهر خودکار را از روی فرش و مبل پاک کنیم؟

اگر جوهر خودکار بر روی فرش ریخته است و تبدیل به لکه شده است و یا جوهر خودکار بر روی مبل وجود دارد، با 5 روش زیر می‌توانید از شر آن خلاص شوید.

1- پاک کردن جوهر خودکار با محلول نانو از روی فرش و مبل

لکه‌ی جوهر خودکار، اگر تازه باشد راحت تر پاک می‌شود. استفاده از مواد نانو ویژه‌ی تمیز کردن فرش و مبل وجود دارد، که به راحتی و در سریعترین زمان جوهر خودکار و سایر لکه‌های جوهر را می‌توانید با آن از بین ببرید.

این محلول تمیز کننده فرش را از فروشگاه‌های مواد شوینده تهیه کنید و در منزل داشته باشید. قیمت چندانی ندارد و بسیار پرکاربرد می‌باشد.

در لحظاتی که فرش کثیف می‌شود واقعا نیاز به این محلول های نانو مخصوص تمیز کردن فرش را احساس می‌کنید.

با استفاده از محلول لکه بر نانو مقداری بر روی سطح جوهر ریخته و پس از دقایقی دیگر اثری از جوهر نمی بینیم. مخصوصا جوهر خودکار که سطحی است براحتی با این محلول های نانو تمیز می شود.

استفاده از لکه بر برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش
استفاده از لکه بر برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبل

2- پاک کردن جوهر با آب از روی فرش و مبل

آب یکی از آسان ترین روش‌های پاک کردن لکه‌ها می‌باشد. اما با آب نمی‌توان هر جوهر یا لکه‌ای را پاک کرد. زیرا برخی از جوهرها حلال مخصوص خود را می‌خواهند.

اما اگر جوهری بر پایه آب باشد، مانند جوهر خطاطی یا جوهر دوات می‌توان با آب آن را تمیز کرد.

اگر جوهر، تازه بر روی فرش ریخته است، ابتدا جوهر اضافی را با قاشق جمع کنید. سپس یک دستمال با آب داغ خیس کرده و بر روی جوهر بگذارید. اندکی فشار دهید و بردارید. جوهر اضافی روی دستمال جذب می شود. اگر جوهر در حد کمی باشد با تکرار چندین مرتبه این روش جوهر پاک می‌شود. اما اگر جوهر زیادتر بود پس از تمیز کردن با دستمال، شروع به پاک کردن با یک مایع شوینده کنید.

✔️ شامپو بچه یا شامپو فرش و یا حتی مایع ظرفشویی مناسب برای این کار می‌باشد.

مقداری از مواد شوینده را بر روی سطح بزنید و کمی با مسواک یا فرچه ی باریک آن را ماساژ دهید و سپس با دستمال نم دار شروع به تمیز کردن نمایید.

✔️ توجه داشته باشید فقط در ابتدای کار دستمال را با آب داغ خیس کنید. در مراحل بعدی از آب سرد برای تمیز کردن استفاده نمایید.

3- پاک كردن جوهر با الکل دناتوره از روی مبل و فرش

سطح جوهر را با دستمال نم دار پاک کنید. سپس مقداری الکل دناتور بر روی آن ریخته و بگذارید کمی خیس بخورد.

در استفاده از الکل اندازه به خرج دهید تا به بافت مبل و فرش صدمه نزنید.

پس از خیس خوردن لکه با الکل با دستمال شروع به جذب جوهر به دستمال کنید.

با استفاده از مسواک یا فرچه می توانید الکل را بر روی سطح لکه بمالید و به مرور ان را تمیز کنید.

در نهایت پس از تمیز شدن لکه می توانید با آب سطح آن را از الکل نیز پاک کنید.

4- پاک کردن جوهر با ماست از روی فرش و مبل

خب از روش‌های خانگی با محصولات خوراکی نمی توان گذشت. ماست هم که از کاربردی ترین خوراکی ها برای خنک کردن داغ دل!

اگر روی سطح فرش جوهر ریخت می‌توانید به اندازه‌ی لازم روی فرش ماست بریزید. کمی که گذشت با قاشق آن ماست را برداید. چندین مرتبه این کار را تکرار کنید تا بخوبی جوهر تمیز شود.

در آخر نیز با یک حوله تمیز نم دار، ماست های باقیمانده را از روی فرش تمیز کنید تا اثری برجای نماند. این هم از روش تمیز کردن لکه جوهر از روی فرش با ماست.

چطور جوهر را از روی فرش پاک کنیم؟
چطور جوهر را از روی فرش پاک کنیم؟
مطالب مرتبط:

پاک کردن روغن از روی فرش

پاک کردن ترشی از روی فرش

5- پاک کردن جوهر با اسپری مو از روی فرش و مبل

خب پس از استفاده از خوراکی‌های منزل نوبت به لوازم آرایش شما می‌رسد. اسپری مو یک روش عالی برای پاک کردن جوهر هست. حتما میگویید اسپری مو یا تافت که خودش هم فرش را کثیف می‌کند، اما نگران نباشید هم جوهر را تمیز می کندو هم خودش براحتی پاک می شود.

اسپری را روی لکه مبل یا فرش بپاشید و یک دستمال نم دار روی آن لکه قرار دهید و کمی فشار دهید تا جوهر را به خود جذب کند. به تعداد دفعاتی که نیاز است و جوهر پاک نشده است این کار را تکرار کنید. پس از تمیز شدن جوهر شروع به تمیز کردن اسپری کنید.

اسپری مو با کمی آب گرم و دستمال تمیز می شود. پس دید که از بین بردن لکه جوهر از روی فرش با اسپری مو هم کار راحتی است.

برای پاک کردن لاک از روی فرش کلیک کنید. پس از پاک کردن جوهر از روی فرش به ادامه متن توجه کنید!

این نکات را هم بخوان!

  • در صورتی که ماست ندارید می توانید از یک اسفنج آغشته به شیر استفاده نمایید.
  • در صورتی ک لکه جوهر قدیمی شده ابتدا کمی به آن محلول سرکه و یا شیر اضافه کنید تا خیس شود؛ و باقی مراحل مانند جوهر تازه می باشد. با همان روش های ذکر شده می توانید لکه جوهر قدیمی را پاک کنید.
  • اگر با مواد شیمیایی می خواهید فرش را از جوهر تمیز کنید، ابتدا آن محلول شیمیایی در یک نقطه گوشه فرش امتحان کنید. اگر آسیب نرساند شروع به کار کنید.
  • در فرش‌های دستباف استفاده از الکل و استون می‌تواند رنگ فرش را از بین ببرد.
  • اگر در حین تمیز کردن لکه جوهر، پشت فرش خیس شده است حتما آن را خشک کنید تا نپوسد.
  • برای تمیز کردن خودکار از روی مبل سعی کنید از روش‌هایی که آب کمتری استفاده می‌کند بکار ببرید.
برای از بین بردن لکه جوهر پس از دو ماه می‌توان آن را پاک کرد؟

برای تمیز کردن هر لکه‌ای مخصوصا لکه جوهر باید سریعا اقدام کرد. هر چه زمان بیشتری بگذرد احتمال آثار لکه بیشتر است.

تمیز کننده قوی برای پاک کردن لکه خودکار از روی فرش رنگ روشن چیست؟

5 تمیز کننده لکه جوهر خودکار، در بالا بیان شد و یک پاک کننده قوی دیگر؛ لکه بر فرش است که با آن نیز می‌توانید بدون دردسر فرش را تمیز کنید.

بهترین راه برای پاک کردن خودکار از روی مبل پارچه ای چیست؟

برای تمیز کردن لکه خودکار از روی مبل بهترین راه، استفاده از لکه بر مبل و فرش است که با اندکی از این مواد می توان خودکار را از روی مبل پاک کرد.

پاک کردن جوهر از روی فرش به همین سادگی بود!

روش‌های زیادی برای از بین بردن لکه جوهر از روی مبل و فرش وجود دارد. 5 روش خانگی برای پاک کردن جوهر، در این مقاله بیان شد. با استفاده از روش‌های بیان شده در این مقاله می‌توانید به راحتی لکه های خودکار و جوهر را از روی مبل و فرش پاک کنید. در صورتی که در منزل نمی توانید فرش را تمیز کنید می‌توانید با قالیشویی تماس گرفته و فرش خود را به دست قالیشویی‌های ماهر بسپارید تا برایتان فرش را تمیز کنند. ما در این مقاله از تمیزشور ، چندین راهکار پاک کردن جوهر از روی فرش و مبل را بیان کردیم،در صورتی که تجربه دیگری دارید در بخش نظرات بیان کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا