بلاگ

نرخ اتحادیه قالیشویی در سال 1402 کرج ✔️ قیمت قالیشویی کرج 1402

تعرفه شستشوی فرش هر سال با توجه به تورم و افزایش حقوق ها، درصد متفاوتی افزایش پیدا می کند. اتحادیه قالیشویی نیز قیمت قالیشویی کرج در سال 1402 را به همه‌ی قالیشویی ها اعلام می کند که باید بر اساس آن قیمت تعرفه از مشتری دریافت شود. در تمیزشور به بررسی آن می پردازیم.

نرخ اتحادیه قالیشویی در سال 1402کرج به صورت زیر تشریح شده است.

قیمت شستشوی قالی در سال 1402 در کرج

اتحادیه قالیشویان کرج هر ساله طبق نرخ جدید بر اساس تورم و هزینه های افزایش یافته قیمت مناسبی را برای شستشوی هر متراژ مربع فرش در نظر می‌گیرد و به هر قالیشویی در کرج اعلام میکند. این تعرفه به صورت کلی در یک استان می باشد.

هر ساله ، اتحادیه مربوط به هر استان، قیمت متناسب با آن استان را اعلام می کند. تمامی قالیشویان بر اساس نرخ مصوب اتحادیه قالیشویی موظف به پیروی از نرخ اتحادیه آن سال می باشند.

نرخ اتحادیه قالیشویی در سال 1401 کرج

عوامل موثر بر نرخ شستشوی قالی

جنس فرش:

شستشوی فرش ها قیمت های متفاوتی را شامل می شود . حتما برای شما هم پیش آمده است که قالی های متفاوت را با قیمت های مختلفی برای شما نشسته اند، این تفاوت قیمت ها به علت جنس فرش و میزان کثیفی آن می باشد.

قیمت شستشوی فرش دستباف سال 1402

قیمت شستشوی فرش دستباف با قیمت بالاتری انجام می‌شود، زیرا فرش‌های دستباف حساسیت بالایی دارند و قیمت آنها بالاتر می باشد و به همین علت قیمت شستشوی آن نیز بالاتر می باشد.

یکی دیگر از خدمات قالیشویی ها، شستن مبل است، که در مقاله ای جداگانه پیشتر به معرفی خدمات مبل شویی در کرج نیز پرداخته ایم.

فرش های دستباف بافت ضخیم تری دارند و از نخ های بیشتری استفاده شده است. باید از مواد شوینده متناسب با آن و همچنین دستگاه های شستشوی مختلفی جهت شستشوی آن استفاده شود.

قیمت شستشوی فرش ماشینی سال 1402

تعرفه شستشوی فرش ماشینی با توجه به رنگ و کیفیت فرش مختلف می باشد. همانطور که میدانید فرش های دستباف تنوع بسیار زیادی دارند و بر اساس ۷۰۰شانه، ۱۲۰۰ شانه، ۱۵۰۰ شانه در بازار موجود می باشند.

قیمت های شستشوی فرش ماشینی بر اساس بافت فرش متفاوت می باشد. همچنین قیمت شستشوی فرش ماشینی بر اساس رنگ نیز تغییر می کند. هرچه میزان کثیفی فرش بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

قیمت شستشوی فرش به صورت اعلا شویی

در شستشوی اعلا شویی یا عالیشویی مواد شوینده مرغوب تر و با کیفیت تری مورد استفاده قرار می گیرد؛ به همین علت هزینه شستشو کمی بالاتر از شستشوی معمولی می باشد.

قیمت شستشوی فرش در سال 1401 کرج

قیمت مواد شوینده در سال 1402 حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است! بنابراین طبیعی است که هزینه‌های قالیشویی علاوه بر قیمت‌های مصوب اندکی بالاتر باشد.

زیرا نرخ اتحادیه در ابتدای سال 1402 تعیین و تصویب شده است که فقط هزینه حمل و نقل، هزینه کارگر، هزینه آب و هزینه شستشو را در نظر گرفته است، به همین علت افزایش تعرفه‌های مواد شوینده، موجب بالاتر رفتن قیمت شستشو خواهد شد.

تعرفه شستشوی قالی در کرج سال 1402

در صورتی که قالیشویی بیش از حد تعرفه اتحادیه قالیشویی مبلغ دریافت کند چه باید کرد؟

در صورت تجاوز از حد مشخص شده تعرفه اتحادیه قالیشویی، مشتری می تواند از قالیشویی مدنظر شکایت کند. در این موارد اتحادیه قالیشویان کرج با توجه به اینکه فرش چه بوده و نرخ آن چقدر بوده به بررسی موضوع می پردازد و در صورت دریافت مبلغ اضافی به این موضوع رسیدگی می نماید.

قسمت شستشوی فرش در کرج در سال 1402 طبق نظر اتحادیه قالیشویی

خدمات قالیشویی قیمت خدمات در سال 1402
قیمت شستشوی فرش ماشینی (متر مربع) 18000تا 30000 تومان
قیمت شستشوی فرش دستباف (متر مربع) 40.000 تا 250.000 تومان
قیمت اعلاشویی فرش ماشینی (متر مربع)  25.000 تا 40.000 تومان
قیمت شستن فرش 12 متری 220.000 تا 600.000 تومان
قیمت شستشوی قالیچه و کناره —–
قیمت شستشوی موکت معمولی (متر مربع) 15000 تومان
شستشوی موکت پرزدار و گل برجسته (متر مربع) 18000تومان
قیمت لکه برداری (متر مربع) 17000 تا 25000 تومان
کرایه حمل فرش 40.000 تا 50.000 تومان
هزینه بسته بندی و کاور متری 3500 تومان

جمع بندی

در این مقاله از https://tamizshoor.ir به بررسی قیمت قالیشویی کرج 1402پرداختیم و گفتیم که هر ساله نرخ مصوب و مشخصی از سوی اتحادیه قالیشویی کرج به تمامی قالیشویی ها اعلام میگردد.

4.7/5 - (10 امتیاز)

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. خیلی خوبه که قیمت ها رو نوشتین ، البته قالیشویی ها میان یه قیمت های دیگه میدن، از این قیمت ها بالاتره

    1. بله خب به تناسب قالی ها نرخ ها متفاوت می باشد و هزینه های مواد شوینده و … در بالا رفتن قیمت موثره

      1. سلام، وقتی اتحادیه نرخ گذاری می‌کنه یعنی قیمت قانونی شستشوی فرش اینه. و قالیشویی باید ملزم به رعایت قیمت مصوب باشه، اگر قرار باشه اتحادیه‌ قیمت بده و قالیشویی به بهانه‌های مختلف قیمتها رو بالا ببره دیگه این قیمت دادنهای اتحادیه کاملا بی‌معنیه و فقط باعث ایجاد سوءتفاهم بین مشتری و قالیشویی می‌شه، در ضمن اگر هم قالیشویی می‌خواد قیمت بالا بگیره باید همون اول صادقانه اعلام بکنه و مردم رو فریب نده.

        1. سلام کاملا حق با شماست. در صورت قیمت نامتعارف حتما به اتحادیه گزارش بدین. البته متاسفانه وضعیت تو ایران یه جوری شده که تعرفه اول سال، دیگه در انتهای سال پول یه قطره شامپو فرش هم نیست!! نرخ اتحادیه در صورتی ثابت میمونه که قیمت همه چیز ثابت بمونه؛ نه فقط کارگر و نرخ اتحادیه! ما هم با شما همدردیم دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا