بلاگ

جلوگیری از سرخوردن فرش روی سرامیک ✔️ 5 راه حل عالی✔️

قطعا شما هم به مشکل سرخوردن فرش روی سرامیک برخورده‌اید! راه حل‌های زیادی برای سر نخوردن موکت و فرش وجود دارد. در این مقاله با 5 راه کار اساسی و آسان و کم هزینه جلوگیری از سرخوردن فرش روی سرامیک، آشنا خواهید شد. سرامیک به علت داشتن سطح صاف، لیز می‌خورد. شاید پارکت به نسبت سرامیک کمتر لیز بخورد. اما با استفاده از چسب یا ترمز فرش می‌توانید این معضل را حل کنید. البته چند راه حل ساده و کاربردی دیگر وجود دارد که در ادامه ذکر می‌شود.

چرا فرش روی سرامیک سر میخورد؟

سرامیک دارای سطح بسیار صافی است و اغلب هر چیزی بر روی آن لیز می‌خورد؛ از جمله فرش و موکت، پایه مبل و میز و صندلی‌ها. سر خوردن فرش و موکت ممکن است منجر به خطرات جانی شود. همچنین نظم خانه را نیز بهم می‌ریزد و هر روز باید خانه را مرتب کرد.

سر خوردن فرش روی سرامیک

چگونه از سر خوردن فرش روی سرامیک جلوگیری کنیم؟

فرش به نسبت موکت ضخیم‌تر می‌باشد اما ضخیم بودن آن به معنی سر نخوردن آن نیست. زیرا براحتی نیز سر میخورد اما مانند موکت خطر آفرین نیست. فرش بیشتر هنگام نشستن در قسمت‌های لبه سر می‌خورد و جمع می‌شود. بهترین راه برای سرنخوردن فرش، قرار دادن اجسام سنگین روی آن، چسب یا ترمز فرش است.

سر خوردن فرش چه خطری دارد؟

فرش درست است که براحتی روی سرامیک لیز می‌خورد؛ اما بستگی به ابعاد آن نیز دارد. مثلا فرش پادری به علت کوچک بودن خیلی سریع لیز می‌خورد و ممکن است موجب افتادن شخص شود. اما فرش 9 متری فقط اندکی جابجا می‌شود و هیچ خطر جانی ندارد؛ فقط موجب بهم ریختگی دکوراسیون منزل می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین روش‌های تمیز کردن پارکت با افزایش طول عمر پارکت

✔️ 5 راه کار عالی برای جلوگیری از سرخوردن فرش روی سرامیک

برای سر نخوردن فرش روی سرامیک 5 راه حل کاربردی وجود دارد:

✔️✔️ ترمز فرش

چسب ترمز همانند یک ترمز از سر خوردن فرش جلوگیری می‌کند. یک طرف آن به فرش می‌چسبد و طرف دیگر آن به سرامیک می‌چسبد. البته توجه داشته باشید که ترمز فرش مرغوب تهیه کنید و دومین نکته که باید به آن توجه کنید، محل قرارگیری چسب ترمز هست. در قسمت گوشه‌ها و یکی هم بین این دو فاصل چسب بزنید تا مقاومت آن بالاتر برود.

✔️✔️ چسب حرارتی مایع

یکی از ابتکارات جدید برای جلوگیری از سر خوردن فرش، چسب حرارتی است. چسب حرارتی به صورت مایع تهیه شده که بعد از خشک شدن حالت ارتجاعی پیدا کرده و به خوبی باعث ثابت شدن فرش روی سطوح لغزنده می‌شود. از ویژگی‌های این محصول پاک شدن آن بوسیله آب است؛ به این ترتیب که بعد از خشک شدن با یک دستمال مرطوب به سطح پشت فرش بکشید و چسب را پاک کنید. برای استفاده از چسب حرارتی گوشه فرش‌های بزرگ را به اندازه 60 سانتیمتر بلند کنید و به صورت یک ضربدر به اندازه 25 سانتی متر چسب را به روی زمین بریزید و تا 1 ساعت از راه رفتن بر روی فرش خودداری کنید. این عمل را برای 4 گوشه فرش اجرا کنید و خیالتان راحت که تا مدتها فرش شما تکان نمی‌خورد.

چسب حرارتی مایع برای جلوگیری از سر خوردن فرش

✔️✔️ پد لغزش

قطعه پلاستیکی نرم یا سیلیکونی که از یک طرف دارای چسب بوده و روی فرش میچسبد و از طرف دیگر با توجه به جنسی که دارد فرش را در سر جایش فیکس می‌کند. برای استحکام بیشتر می‌توانید به صورت نقطه به نقطه پشت فرش را به چسب حرارتی آغشته کنید و پس از خشک شدن چسب، فرش را پهن کنید.

پد لغزشی برای رفع سر خوردن فرش و موکت

✔️✔️ قرار دادن اجسام سنگین روی فرش

با گیر دادن فرش زیر پایه مبل یا گلدان سنگین می‌توانید از سر خوردن آن جلوگیری کنید.

✔️✔️ چسب حرارتی جامد

با استفاده از تفنگ حرارتی می‌توانید چسب حرارتی را ذوب کرده و روی سرامیک بریزید و فرش را روی آن قرار دهید؛ فقط توجه داشته باشید که اگر خیلی داغ باشد ممکن است به بافت زیر فرش آسیب برساند.

بیشتر بخوانید: نحوه تمیز کردن لکه لوازم آرایشی از روی فرش و لباس

✔️ جلوگیری از سر خوردن موکت روی سرامیک

برای جلوگیری از سر خوردن موکت، همانند فرش می‌توان عمل کرد. اما توجه داشت باشید که موکت نسبت به فرش سبکتر بوده و حتما آن را روی زمین فیکس کنید. سر خوردن و لیز خوردن روی سرامیک عواقب ناخوشایندی دارد.

✔️✔️ چسباندن موکت به زمین

اگر از موکت در مسیر پله‌ها استفاده کرده اید حتما آن را با پیچ و منگنه مخصوص روی زمین فیکس کنید که سر خوردن روی پله عواقب بسیار بدتری دارد.

سخن پایانی

در این مقاله 5 راه کار طلایی برای جلوگیری از سر خوردن فرش روی سرامیک و پارکت پیشنهاد داده شد. با تمیزترین و اقتصادی ترین روش‌ها می‌توانید از سر خوردن فرش و موکت جلوگیری کنید و از بهم ریختگی دکوراسیون وهمچنین خطرات احتمالی جانی سر خوردن فرش روی سرامیک در امان باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا